Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 9557462



*

nr 955 7462


Ram

med glas, Sent 18000-tal, 100 x 92


Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 april 2015
kl 19:09:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/4 13:50:27 1      1.200 kr
20/4 18:50:57 2      1.000 kr
20/4 18:50:57 1      1.100 kr (Budbetjänt)
20/4 18:52:01 2      1.400 kr
20/4 18:52:25 3      1.500 kr
20/4 18:57:02 1      1.700 kr
20/4 18:58:19 3      2.000 kr
20/4 18:59:09 1      2.200 kr
20/4 19:02:38 3      2.600 kr
20/4 19:03:49 1      2.600 kr
20/4 19:03:49 3      2.600 kr (Budbetjänt)
20/4 19:04:03 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas ram ramar sent 18000-tal
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr